Kierunki i perspektywy rozwoju odnawialnych źródeł energii. Wybrane aspekty

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2022-04-07
Język:
polski
Liczba stron:
194
ISBN:
9788371938757

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto
Legimi PL

Obecna sytuacja geopolityczna sprawia, że ceny surowców gwałtownie rosną, a niezależność energetyczna staje się obecnie głównym celem Europy. Nie ulega wątpliwości, że kluczową rolę w tej energetycznej transformacji odegrają odnawialne źródła energii. Dużym i trwałym efektem będzie znaczne przyspieszenie inwestycji w energię odnawialną przy znacznie większej ilości energii słonecznej i wiatrowej zarówno na lądzie, jak i na morzu. Fakt, że ekoenergetyczne rozwiązania gwarantują zerową emisję, był zwykle postrzegany jako główna zaleta energii odnawialnej.

Publikacja składa się z jedenastu rozdziałów dotyczących m.in.:

Krajowego Systemu Elektroenergetycznegopodstaw wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energiienergetyki wiatrowejinstalacji fotowoltaicznychmagazynowania energii elektrycznejsystemowych aspektów rozwoju OZEcyfryzacji w energetyceaspektów formalnoprawnych OZE

Monografia obejmuje zagadnienia dotyczące szeroko rozumianych odnawialnych źródeł energii i może być pomocna pracownikom naukowo-dydaktycznym zajmującym się tematyką hybrydowego zasilania systemu elektroenergetycznego oraz przedstawicielom szczebla zarządzającego przedsiębiorstw funkcjonujących w sektorze energetycznym.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: