Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Komentarz. Wydanie 1

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2014-09-20
Język:
polski
Liczba stron:
551
ISBN:
9788327807533

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto
Legimi PL

Niniejszy komentarz do ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym uwzględnia najnowsze zmiany, wprowadzone przez ustawę z 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych, ustawę z ustawę z 24 stycznia 2014 r. o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw, a także ustawę z 11 lipca 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw. Szczegółowej analizie poddano regulacje dotyczące wszystkich aspektów działań w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego, głównie na szczeblu gminy. Dodatkowym walorem opracowania jest omówienie zagadnień dotyczących wymagań towarzyszących procesom planistycznym z zakresu innych dziedzin prawa, m.in. gospodarki nieruchomościami, kartografii i geodezji, ochrony środowiska czy też ochrony zabytków.

Redaktorzy naukowi – profesor Marek Wierzbowski i sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Alicja Plucińska-Filipowicz – oraz autorzy komentarza – pracownicy naukowi o najwyższych kwalifikacjach, sędziowie sądów administracyjnych, wybitni specjaliści i prawnicy praktycy – przedstawiają najistotniejsze poglądy doktrynyi opinie wynikające z własnych doświadczeń zawodowych, wskazując na możliwości praktycznego wykorzystania przepisów komentowanej ustawy.

Jednym z głównych celów, jakie przyświecały autorom komentarza, było takie ujęcie omawianej materii, które przyczyni się do ułatwienia stosowania prawa, zwłaszcza przez pracowników administracji samorządowej. Przystępna i wnikliwa interpretacja komentowanej ustawy skierowana jest nie tylko do pracowników samorządowych na co dzień zajmujących się planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, lecz również przedsiębiorców, którzy znajdą w komentarzu cenne wskazówki m.in. w zakresie skutecznego ubiegania się o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, także w przypadku ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Publikacja, wzbogacona o najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego, będzie pomocna także urbanistom, geodetom, prawnikom praktykom i studentom wydziałów prawa i kierunków technicznych.

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: