Przygotowanie do wyceny. Startup okiem praktyka

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2014-02-10
Język:
polski
Liczba stron:
200
ISBN:
9788324687176

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto
Legimi PL
Sprawdź, jaki majątek siedzi w Twoim startupie!Szybki słownik, czyli to, czego nie można ominąćWycena wszelkich wartości, czyli kompleksowe i rozsądne podejście do sprawyObrona wyceny, czyli inwestor lub rzeczoznawca mówi 'sprawdzam'

Początkujące firmy często potrzebują wsparcia zewnętrznych inwestorów, którzy pomogliby im zrealizować śmiałe, potencjalnie bardzo zyskowne projekty. To motywuje ich założycieli do aktywnych poszukiwań partnerów biznesowych, skłonnych wyłożyć gotówkę na stół. Jednak nikt nie lubi kupować kota w worku. Przyszły inwestor zwykle starannie sprawdza, z kim ma do czynienia. I tu zaczynają się schody... Jak bowiem sprawdzić wiarygodność i wartość organizacji, która dopiero co pojawiła się na rynku? Czy w ogóle istnieją jakieś rzetelne metody takiej wyceny? I jak właściciel startupu może się do niej przygotować?

W tej książce znajdziesz omówienie wszystkich aspektów wyceny początkujących firm, z uwzględnieniem wielu trudności wiążących się z tym procesem. Jej autor na konkretnych przykładach pokaże Ci, jak estymować wartości materialne, niematerialne i prawne, jak oszacować wartość know-how, jak przygotować dokumentację dla audytorów, banków, biegłych etc. Dowiesz się także, jakie błędy zdarzają się podczas wyceniania, jakich argumentów warto używać w rozmowie z inwestorami oraz jakie są wskazania do stosowania metody odtworzeniowej. Krótko mówiąc, znajdziesz tu wszystko to, co musisz wiedzieć, jeśli masz przekonać kogokolwiek do zainwestowania w Twoją młodą firmę. Powodzenia!

Estymacja wartości niematerialnych i prawnych, w tym własnoręcznie wytworzonychEstymacja środków trwałych - zakupionych i własnoręcznie wykonanychKnow-how we wszystkich aspektachNajczęstsze błędy w prezentowanych składnikach majątkowych do wycenyDlaczego wycena startupów jest tak trudna?Dlaczego metoda odtworzeniowa, a nie metody dochodowe?Wycena siebie, przedsiębiorstwa a może projektu?Trochę od strony podatkowejRekomendacja rzeczoznawcy majątkowegoMetoda odtworzeniowa a ryzyko projektoweZrób wycenę, rozwiń skrzydła!

Grzegorz Sperczyński - członek rad nadzorczych eFund SA oraz Inpingo SA, a także współwłaściciel eFund SA i pośrednio grupy kapitałowej, w której jest m.in. fundusz zalążkowy TechnoBoard. W TechnoBoard do września 2013 był zaangażowany w procesy preinkubacji. Obecnie w TechnoBoard sprawuje funkcję nadzorczą z poziomu eFund SA. W trakcie kariery zawodowej pomógł operacyjnie przetworzyć ponad 1300 pomysłów typu startup. Współdziała z zarządami spółek funduszu TechnoBoard, zwłaszcza w zakresie budowania otwartych synergii kapitałowych i sprzedażowych do rynku e-biznesowego. Publikuje na portalach mambiznes.pl.

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: