Prawo karne

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2014-07-14
Język:
polski
Liczba stron:
198
ISBN:
9788374838481

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto
Legimi PL

Ze wstępu:

'Ruch kliniczny w Polsce przeszedł już fazę organizacyjną i rozwija się prężnie jako ważny element programow nauczania na wydziałach prawa. Świadczy o tym rownież niniejsza publikacji poświęcona metodologii praktycznego nauczania prawa. Ma ona do spełnienia kilka celow.

Po pierwsze, z założenia stanowi pierwszy krok w kierunku opracowania modelowego programu nauczania klinicznego w Polsce. W tym nurcie zamykają się opracowania prof. dr hab. Fryderyka Zolla i dr Barbary Namysłowskiej-Gabrysiak poświęcone ogolnym rozważaniom na temat celow, metod nauczania klinicznego, zadań koordynatora i roli, jaką ta forma nauczania może odegrać w ogolnym procesie reformy nauczania w szkołach prawa w Polsce oraz ich uszczegołowieniu na przykładzie sekcji prawa karnego Kliniki Prawa oraz UW. Publikacja ta powinna stanowić lekturę obowiązkową nie tylko dla wszystkich uczestnikow programow klinicznych, lecz rownież dla osob zajmujących się szerszą refl eksją nad przyszłym kształtem uniwersyteckich studiow prawniczych i podyplomowego kształcenia zawodowego, oraz osob, ktore angażują się w przebudowę systemu pomocy prawnej w Polsce.

Druga część publikacji, przygotowana przez studentow, poświęcona jest analizie poszczegolnych przypadkow (tzw. case studies). Stanowi ona cenne forum wymiany informacji na temat istotnych problemow prawnych pojawiających się w praktyce funkcjonowania poszczegolnych klinik oraz metod i sposobow ich analizowania i rozwiązywania.

Trzecia część publikacji, to artykuły problemowe rożnych autorow, mogące mieć istotne znaczenie w praktyce klinicznej.

Ta rożnorodność zawartości treściowej niniejszej publikacji sprawia, że każdy uczestnik programu nauczania klinicznego w Polsce może znaleźć dla siebie coś interesującego i rownocześnie uczyć się na doświadczeniach innych.'

prof. dr hab. Eleonora Zielińska

Seria składa się z 5 tomów, a każdy tom podzielony jest na 4 zasadnicze części.Pierwsza część, wspólna dla całej serii, przedstawia zasady funkcjonowania studenckich poradni, metody nauczania stosowane w poradniach oraz umiejętności jakie powinny posiąść studenci zajmujący się poradnictwem.W drugiej części opisana jest metodologia prowadzenia zajęć w konkretnej sekcji poradni prawnej. W tej części znajdują się praktyczne wskazówki dotyczące sposobu pracy ze studentami w kontekście specyfikacji danej dziedziny prawa.Część trzecia zawiera opisy najciekawszych spraw, z którymi zmierzyli się studenci w ramach działalności poradniczej. Zaprezentowany stan faktyczny poprzedza ocenę prawną danej sytuacji oraz charakterystykę działań podjętych przez poradnię w celu rozwiązania problemu i udzielenia klientowi porady prawnej.Czwarta część to zbiór artykułów dotyczących wybranych zagadnień prawnych, które stały się przedmiotem zainteresowania pracowników naukowych oraz studentów w poszczególnych sekcjach poradni prawnej.W skład serii wchodzą następujące tomy:Prawo cywilne.Prawo karne.Prawo pracy.Prawo administracyjneVaria.Do lektury Biblioteki Studenckich Poradni Prawnych zachęcamy przede wszystkim studentów i pracowników naukowych zainteresowanych zasadami funkcjonowania studenckich poradni prawnych w Polsce, ale także prawników praktyków.

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: