Szanowni Państwo! Przedłużamy akcję promocyjną „Jesienna promocja - 20%”

Odkryjmy Montessori raz jeszcze... Program wychowania przedszkolnego

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2017-09-18
Język:
polski
Liczba stron:
98
ISBN:
9788373088368

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto

Prezentowany w książce program wychowania przedszkolnego został opracowany na podstawie teoretycznych założeń pedagogiki Marii Montessori.

Zamierzeniem zespołu redakcyjnego było dostosowanie treści pedagogiki M. Montessori do współczesnych warunków i wymogów wychowania przedszkolnego oraz integracja treści stricte montessoriańskich z innymi, równie istotnymi aspektami wychowania, jak np.: bezpieczeństwo, aktywność ruchowa, adaptacja, integracja, wychowanie przez sztukę, ekologia, wychowanie patriotyczne. Warto nadmienić, że w dotychczasowej ofercie wydawniczej brakowała opracowania, które uwzględniałoby kryteria pracy z małym dzieckiem według idei M. Montessori.

Punktem wyjścia w konstruowaniu programu były wytyczne zawarte w Podstawie programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Autorki uwzględniły wszystkie punkty zawarte w czterech obszarach Podstawy zatwierdzonej przez MEN 1 grudnia 1999 r.

Opracowany w Przedszkolu Miejskim nr 106 w Łodzi program uwzględnia obszary tematyczne wchodzące w zakres podstawy programowej i pedagogiki montessoriańskiej, takie jak:

bezpieczeństwo, adaptacja, integracja, ćwiczenia praktycznego dnia, kształcenie zmysłów, edukacja matematyczna, edukacja językowa, wychowanie religijne, wychowanie dla kultury życia, wychowanie przez sztukę.

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: