Szanowni Państwo! Przedłużamy akcję promocyjną „Jesienna promocja - 20%”

Ochrona danych medycznych według najnowszych przepisów. 25 praktycznych porad

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2014-01-02
Język:
polski
Liczba stron:
104
ISBN:
9788326927843

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto

Placówki medyczne intensywnie przygotowują się do wdrożenia nowych systemów umożliwiających elektroniczną wymianę dokumentów medycznych, co niesie ze sobą wiele zagrożeń dla placówki, w tym to najgroźniejsze – wyciek poufnych danych spowodowany działaniami hakerskimi.

Porady zawarte w niniejszej publikacji podpowiedzą, m.in.:

Jaki jest zakres odpowiedzialności lekarza i kierownika podmiotu za dokumentację medyczną?Jakie są konsekwencje nieprawidłowego przetworzenia danych osobowych?Kiedy plik zawierający dane medyczne staje się dokumentem elektronicznym?Jakie są sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa danych medycznych?Jakie są procedury chroniące przed wyciekiem danych?

Poradnik omawia najczęściej pojawiające się problemy związane z zarządzaniem systemem informacyjnym w placówce, począwszy od przetwarzania danych osobowych i danych medycznych, odpowiedzialności prawnej za bezpieczeństwo danych, po bezpieczeństwo informacji w kontekście elektronicznej dokumentacji medycznej.

Zawarte w publikacji wskazówki pozwolą uniknąć menedżerom i właścicielom placówek dotkliwych konsekwencji - karnej lub grzywny za nieprawidłowe przetwarzanie danych osobowych nałożonych przez GIODO.Publikacja została uzupełniona o kluczowe, przy opracowywaniu polityki bezpieczeństwa informacji w podmiocie leczniczym, wzory dokumentów oraz tekst Ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Stan prawny na dzień 1 stycznia 2014 r.

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: