Marek Trela. Moje konie, moje życie

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2016
Język:
polski
Liczba stron:
230
ISBN:
9788365310811

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto
Legimi PL

Marek Trela przez prawie czterdzieści lat pracy w państwowej Stadninie Koni w Janowie Podlaskim najpierw otaczał opieką weterynaryjną takie końskie sławy czystej krwi arabskiej, jak Bandola, Parma, Etruria czy Eukaliptus, a następnie wyhodował blisko tysiąc koni, w tym wiele czempionów, spośród których wyjątkową legendą cieszy się klacz Pianissima – najbardziej utytułowana przedstawicielka swojej rasy w dziejach, dla której „Mazurek Dąbrowskiego” grały orkiestry na trzech kontynentach; tak bliska ideału, że uznano ją za nowy wzorzec doskonałości konia arabskiego na świecie. Taki sukces jest marzeniem każdego hodowcy z powołania, ale... Marek Trela został nim przez przypadek. A raczej z woli dyrektora Andrzeja Krzyształowicza, który wybrał go na swojego następcę.

Jaka była droga od młodzieńczych marzeń o jeździeckich laurach na olimpiadzie do wyhodowania legendy, dowiedzą się Państwo z tej książki, bogato ilustrowanej pracami światowej sławy fotografika Stuarta Vesty, a także niepublikowanymi wcześniej dokumentami oraz zdjęciami z domowych zbiorów.

„Pasja Marka Treli to wspaniałe konie rasy arabskiej, którym w pełni oddał swoje serce” Shirley Watts

Marek Trela – urodzony w Warszawie, pochodzi z rodziny kresowej o tradycjach kawaleryjskich sięgających 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego. W latach 1967-1974 zawodnik kadry juniorów Sekcji Jeździeckiej CWKS „Legia” (skoki przez przeszkody, WKKW). Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Pracę zawodową podjął w 1978 r. w Stadninie Koni Janów Podlaski, od 1995 r. odpowiadał za hodowlę jako wiceprezes, od 2000 r. jako prezes stadniny.

Pierwszy Polak uhonorowany nominacją na wiceprzewodniczącego Światowej Organizacji Konia Arabskiego WAHO (w styczniu 2016 r.), co jest wyrazem uznania dla rangi polskiej hodowli koni arabskich, a w szczególności dla janowskiej stadniny.

Ewa Bagłaj – powieściopisarka i biografistka, jako dziennikarka przez kilka lat związana z miesięcznikiem „Koń Polski”. Miała szczęście dorastać w pobliżu stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim, co stało się inspiracją do napisania debiutanckiej powieści dla młodzieży Broszka, tematycznie związanej z aukcją Pride of Poland, oraz kolejnych tomów o przygodach miłośników tych pięknych zwierząt.

Legimi PL

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: