Szanowni Państwo! Przedłużamy akcję promocyjną „Jesienna promocja - 20%”

Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2017-07-05
Język:
polski
Liczba stron:
320
ISBN:
9788378239659

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto

Wstrząsające wspomnienia świadków i uczestników jednej z najbardziej przerażających wojen w kraju określanym Perłą Afryki. Autor ukazuje, jak dziesięć lat po koszmarze wygląda życie na północy Ugandy naznaczonej rebelią rozpętaną przez Josepha Kony’ego w imię... Dziesięciu Przykazań? Książka zdradza, co myślą Ugandyjczycy o trzydziestu latach rządów prezydenta Yoweri Museveniego. Stanowi zapis tego, co mówią ludzie poznawani w drodze – ofiary Bożej Armii Oporu i wojsk rządowych.

* * *

Autor wprowadza na polski rynek wydawniczy pozycję poświęconą konfliktowi na północy Ugandy, w której głos oddaje tym, których konflikt ten dotknął w najgłębszy sposób. Czytając „Krew Aczoli' miałem wrażenie, że stanowi ona doskonałe dopełnienie „Nocnych wędrowców' Wojciecha Jagielskiego i „Dzieci-żołnierze. Kalami idzie na wojnę' Giuseppe Carrisiniego. To właśnie wyniki bezpośrednich rozmów, w formie wywiadów pogłębionych, są największą wartością publikacji.

dr hab. Andrzej Polus, Polskie Centrum Studiów Afrykanistycznych

Wojna zawsze jest straszna, ale w Afryce straszniejsza. Wie to każdy, kto ją widział, o niej słyszał lub choćby przeczytał „Strategię antylop” Jeana Hatzfelda. Potwierdza to świetna książka Krzysztofa Błażycy o ponad dwudziestoletniej, okrutnej i mało znanej wojnie w Ugandzie. Wstrząsająca i piękna zarazem.

Tadeusz Biedzki, „W Piekle eboli”, „Dziesięć bram świata”

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: