Szanowni Państwo! Przedłużamy akcję promocyjną „Jesienna promocja - 20%”

Finanse dla niefinansistów

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2014-07-13
Język:
polski
Liczba stron:
210
ISBN:
9788325515119

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto

Finanse dla niefinansistów to podstawowy podręcznik pisany głównie z myślą o studentach kierunków ekonomicznych szkół wyższych, zwłaszcza pierwszego stopnia, jako materiał do ćwiczeń. Może być on również przydatny uczniom średnich szkół ekonomicznych. Książka powinna zainteresować także tych, którzy z finansami nie mają do czynienia na co dzień, a potrzebują zdobyć podstawową wiedzę, chociażby na temat lokat bankowych. Praca składa się z trzech części, w których przedstawione zostały kolejno:

najważniejsze pojęcia z dziedziny zarządzania finansami bogato ilustrowane przykładami oraz zadania do samodzielnego rozwiązania,rozwiązania zadań z poprzedniej części,tablice finansowe zawierające mnożniki dla konkretnych wielkości.

Zawarte w książce przykłady oraz zadania zwykle odnoszą się do branż, z którymi Autor zetknął się z swojej praktyce zawodowej czy to osobiście, czy też poprzez wypracowane kontakty handlowe. Tym samym różnorodne treści pomocnicze (np.: wypełnianie komór wypornościowych w jachcie, polisa ubezpieczeniowa, kupno maszyny budowlanej albo wnuczek inwestujący ZUS-owską rentę babci) sprawiają, że finanse w takim „przekładzie na język codziennej użyteczności” wydają się zrozumiałe i łatwiejsze w praktycznym zastosowaniu. Sprzyjają temu także używane akronimy wzorów oraz przykładowe rozwiązania wszystkich zadań. Przy tych ostatnich w zupełności wystarczy znajomość podstawowych działań matematycznych.

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: