Droga do ruiny. Tajny plan globalnego kryzysu finansowego

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2018-01-12
Język:
polski
Liczba stron:
272
ISBN:
9788383223322

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto
Legimi PL

Metody naukowe można stosować w ekonomii i uzyskiwać dzięki temu świetne wyniki, jednak większość popularnych ekonomistów to nie naukowcy, a dogmatycy. Zachowują się jak politycy, populiści albo propagandyści. Ignorują fakty, które nie popierają ich twierdzeń. Pragną naukowego prestiżu bez zachowania naukowego rygoru. Efektem takich działań są: kiepski wzrost gospodarczy, nieoczekiwane reakcje giełdy i rynków finansowych, a w konsekwencji - światowy kryzys, bankructwa i załamania finansowe.

Trzymasz w ręku książkę, która odsłania mroczne tajemnice elit, rządów i polityków. Wiedza w niej zawarta będzie bezcenna w obliczu kolejnego kryzysu, na który już teraz przygotowują się rekiny finansjery. Droga do ruiny wyjaśnia podstawowe procesy zachodzące w gospodarce. Pokazano w niej, jak posłużyć się trzema najważniejszymi nowymi narzędziami badawczymi w tej dziedzinie: psychologią behawioralną, teorią złożoności i wnioskowaniem przyczynowym. Opisano kilka wątków w skomplikowanej sieci XXI-wiecznych rynków kapitałowych. Powstał fascynujący i zarazem przerażający obraz. Niestety, prezentuje on przyszłość - niepodobną do niczego, co do tej pory widzieliśmy.

W tej książce przeczytasz między innymi:

o świecie, w którym króluje jeden pieniądz i jeden porządek,o tym, jak złożona jest maszyna do robienia pieniędzy,o tym, kim są eksperci ekonomii,o tym, czym jest dług w gospodarce,o tym, jak wyglądają faszyzm i demokracja w nowych odsłonach.

Rozpoznaj tajne plany najbardziej wpływowych ludzi na świecie!

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: