Alfabet Suworowa

Wydawnictwo:
Data publikacji:
2014-11-26
Język:
polski
Liczba stron:
320
ISBN:
9788378183327

Lista linków

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do linków.

Zaloguj sięZałóż konto
Legimi PL

Pierwsza książka Wiktora Suworowa napisana specjalnie dla polskich czytelników!!!

Słynny były oficer GRU ze swadą urodzonego gawędziarza i znawcy tematu przedstawia kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata. Znaleźli się w tym zbiorze Stalin, Hitler, Katarzyna II, Rasputin, Napoleon, Reagan, Beria oraz Iwan Groźny, ale także Piłsudski, Jaruzelski, Dzierżyński i Ryszard Kukliński.

A do tego wywiad rzeka z Wiktorem Suworowem, przeprowadzony przez Piotra Zychowicza, enfant terrible polskiej publicystyki historycznej, autora bestsellerów Pakt Ribbentrop–Beck (REBIS 2012), Obłęd ’44 (REBIS 2013) i Opcja niemiecka (REBIS 2014). Suworow w wyjątkowo szczerej rozmowie wyjaśnia, dlaczego zdradził Związek Sowiecki i przeszedł na stronę Zachodu. Rozwija swoje znane już śmiałe tezy historyczne – na czele z twierdzeniem, że Hitler w 1941 roku uprzedził atak Stalina – oraz ujawnia wiele nieznanych faktów z własnego, barwnego życiorysu.

WIKTOR SUWOROW – właściwie Władimir Bogdanowicz Riezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie pracował w rezydenturze GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, Matkę diabła, Tatianę – tajną broń, cykl „Cień zwycięstwa” oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Pierwszy tom z jego pięcioksięgu „Lodołamacz” kupiło kilkanaście milionów czytelników.

PIOTR ZYCHOWICZ jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2014 roku REBIS wydał jego książkę Opcja niemiecka, czyli jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się z III Rzeszą, a wcześniej Pakt Ribbentrop–Beck i Obłęd ’44.

Książki które Cię zainteresują:

Nasi użytkownicy czytali również: